top of page

Akademia
Młodych Talentów

Akademia Młodych Talentów to nasz nowy projekt, z którego jesteśmy bardzo dumni. Początkowo była to prosta odpowiedź na potrzeby naszych klientów, dzisiaj dzięki zaangażowaniu rodziców i naszych najlepszych lektorów metodyków budujemy bogaty program nauczania angielskiego dla uczniów w wieku od około 8 do 18 lat. Jesteśmy wrażliwi na indywidualne potrzeby, staramy się przede wszystkim nie zniechęcać, a raczej inspirować do działania. Pomagamy młodym ludziom odkrywać przyjemność płynącą ze skutecznej komunikacji w języku obcym. Pokazujemy, że angielski to nie tylko ćwiczenia z gramatyki i 3 formy czasownika do wyuczenia na pamięć. Chcemy aby lekcje angielskiego były czasem jakościowym. Dajemy przestrzeń do prac plastycznych, ćwiczeń ruchowych, poznawania literatury, nowej kultury, interakcji z ludźmi dla których angielski jest pierwszym lub drugim językiem. Szanujemy zróżnicowany poziom kompetencji, poznajemy wartość robienia błędów, uczymy jak wyrażać swoje zdanie w prosty nieskomplikowany sposób. Staramy się by indywidualne zainteresowania, pasje i talenty miały przestrzeń do rozwoju na każdych zajęciach. Wierzymy, że to klucz do swobodnej komunikacji. 

Czerpiemy pełnymi garściami z systemu nauczania daltońskiego czyli w skrócie z czterech filarów: 

1. wolność 2. samodzielność 3. współpraca 4. refleksja. Pożyczamy dobre metody nauczania od szkół waldorfskich, których główne założenia to wspieranie kreatywności, pewności siebie i konstruktywnego myślenia.  Zgodnie z filozofią Marii Montessori zachęcamy dzieci do samodzielności by umiały wykorzystać drzemiący w nich potencjał. Zwracamy uwagę na poszczególne etapy rozwojowe uczniów by do każdego

z tych etapów dostosować odpowiednie metody i środki nauczania.

 

Nasza praca w dużej mierze ma miejsce przed lekcją, czyli na etapie jej projektowania, tak aby podczas zajęć nasi uczniowie mogli czas 60 min. przeznaczyć na ukierunkowaną zabawę, komunikację, eksperymentowanie i  wyciągnięcie wniosków.

Zajęcia prowadzimy w fromie stacjonarnej i zdalnej.

By lepiej się poznać i zobaczyć jak pracujemy w praktyce, zapraszamy do skorzystania z Bezpłatnej Lekcji Próbnej, na której możemy odpowiedzieć na Państwa pytania oraz ustalić konkretne potrzeby i cele nauki.

Contact
bottom of page