top of page

Angielski Inaczej...

Angielski to praca i przyjemność. Koniecznie trzeba to pokazać! Filmy, książki, ciekawe artykuły, podróże i spotkania z ludźmi z całego świata.

 

"Angielski Inaczej" to nasze miejsce poświęcone na językową rozrywkę, wymianę doświadczeń, anegdot i pomysłów. Nie zawsze jest to możliwe podczas formalnych lekcji.

 

Tutaj zamieszczać będziemy nasze autorskie krótkie filmy, audio oraz  teksty inspirowane wydarzeniami z życia codziennego.

Wierzymy, że rozrywka to jeden z najlepszych sposobów na doskonalenie umiejętności i rozwój osobisty.   

Czytasz? Nagrywaj...

DSC_9542.jpg

Czytanie to przyjemność... i świetne ćwiczenie językowe. Lubisz czytać kryminały? Sięgnij po oryginał i porównaj z polskim przekładem. Możesz odnaleźć zaskakujące różnice jak np. śniadanie głównego bohatera zmieniające się z brioszki w rogalik w zależności od wersji językowej. Czy to wynik różnic kulturowych jakie chciał zachować tłumacz? .... Wystarczy jedna strona tekstu, dobry słownik online, który poda prawidłową wymowę w wariancie UK lub US i można zacząć nagrywanie własnego mini audiobooka. To świetna metoda aby otworzyć się na mówienie. Taka okazja do uważnego czytania na głos i odsłuchiwania się pomoże wyjść ze strefy komfortu nawet najbardziej nieśmiałym i krytycznym wobec siebie mówcom. Warto spróbować!

 

poziom: B2

 

 

Agatha Cristie

adapted into novel by Charles Osborne

 

Black Coffee 

Czarna Kawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Black CoffeeAgatha Cristie
00:00 / 01:18

poziom: C1

 

 

Sir Arthur Conan Doyle

The Return of Sherlock Holmes: The Adventure of the Empty House

Powrót Sherlocka Holmesa: Pusty Dom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

The Adventure of the Empty HouseSir Arthur Conan Doyle
00:00 / 02:56
DSC_9534.jpg

Jesteś na poziomie początkującym? Sięgnij po adaptacje, czyli teksty napisane prostym językiem specjalnie dla osób uczących się. Czytanie znanych historii po angielsku z pewnością sprawi Ci dużą frajdę! Nagrywanie mini audiobooka jeszcze większą. Poniżej nasza propozycja na poziomie A2. Dobrej zabawy!

poziom: A2 

 

 

 Bram Stoker 

Dracula

Pearson English Readers

adaptaion

 

 

 

 

 

 

 

 

Contact
DraculaBram Stoker
00:00 / 01:47

Uwielbiamy podcasty!

DSC_9424.jpg

Już wkrótce zaczniemy publikować nasze własne rozmowy z native speaker'ami i nie tylko...

A teraz mamy dla Was kilka linków do naszych ulubionych programów i materiałów dydaktycznych opartych na podcastach.  Ready?

bottom of page